Akumulator EPS 65 Ah 12V typu AGM.

Mimo, że EPS 65-12 przeznaczony jest głównie do zasilania awaryjnego. można go zastosować również jako akumulator rozruchowy do samochodu start-stop.

EPS 65-12 często spotyka się przy awaryjnym zasilaniu oświetlenia. Pracując w zestawie 2-4 egzemplarzy może zasilać oświetlenie w niewielkim obiekcie lub klatce schodowej. Podczas gdy większe zbiory, łączone po mniej więcej 18 szt wykorzystywane są do zasilania oświetlenia całych obiektów. Podobnie można wykorzystać taką baterię do zasilania oświetlenia w przyczepie kempingowej.

Parametry rozładowań EPS 65-12 dostępne są jako plik PDF (strona 2), pobierz specyfikację EPS 65.

Oświetlenie LED i inne wyjścia funkcjonujące na stałym oraz zazwyczaj niewysokim napięciu dopuszczalne staje się bezpośrednie łączenie akumulatora z odbiornikami. W takim układzie pracuje tylko zasilacz buforowy, którego rolą jest:.

  • zasilanie odbiorów, a ponadto konserwacja oraz ładowanie akumulatora gdy jest dostępne zasilanie sieciowe
  • ochrona akumulatora przed nadmiernym rozładowanie gdy przerwa w dostawie prądu trwa dłużej.
  • przełączenie na zasilanie akumulatorowe przy braku zasilania o odpowiednich parametrach

Akumulatory z serii Europower EPS, pracujące w prestiżowych warunkach, projektowane są na circa 10 lat użytkowania. żeby zabezpieczenia się przed niespodziewaną awarią zalecane jest przeprowadzanie cyklicznych testów sprawności akumulatorów.