Montaż anteny na samochodzie

Anteny zarezerwowane do używania w autach wykreowane są jedynie oraz jedynie do własnej aktywności w pionie. Jeżeli pragniemy, aby antena była efektywna oraz oferowała dobre właściwości sygnału, nie powinno się jej pochylać ani kłaść. Warto wspomnieć też, żeby nie przesadzić z długością anteny. Wysokość wozu razem z anteną nie może przekraczać 4 m., ponieważ wtenczas możemy zahaczać nią o wiadukty, drzewa lub co gorzej, o linie tramwajowe, a to może się skończyć tragicznie.

Sprawiając sobie antenę jesteśmy zobligowani pomyśleć nie wyłącznie o jej długości, jednak oraz sposobie montażu do samochodu. Niektóre modele anten żądają montażu na zawsze w aucie, co łączy się z przymusowym wierceniem otworów w karoserii. Kiedy pragniemy sobie przyoszczędzić tych operacji, moglibyśmy zaopatrzyć się w antenę oferującą możliwość montażu przy klapie bagażnika bądź w rynience bocznej. Są też modele wyposażone w przyssawkę albo magnes, za to takie montowanie jest dość niestabilne, a odczepienie się anteny od karoserii w trakcie jazdy z dużą prędkością może być bardzo niebezpieczne.

A dodatkowo, tego rodzaju modele mają znacznie niższą efektywność niżeli modele mocowane na zawsze czy przykręcane. Następną materią jest możliwość bardzo szybkiego demontażu. Większość garaży ma wysokość około 2,2 metra, z tego powodu możliwość bardzo szybkiego złożenia czy demontażu anteny może być bardzo praktyczna.